27 maja 2024

Tragiczny wypadek w okolicy Zamościa

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w miejscowości Łapiguz. Pod kołami audi śmierć poniósł 54-letni rowerzysta. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i stosowanie zasady ograniczonego zachowania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Do tragedii doszło wczoraj po godzinie 15.00 w miejscowości Łapiguz. Pod kołami audi zginął 54-letni rowerzysta, mieszkaniec gm Zamość. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że cyklista jadąc w kierunku Skierbieszowa, nagle skręcił w lewo wprost pod wyprzedzający go samochód audi. Tym autem kierował 47-letni Zamościanin. Mężczyzna był trzeźwy. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.
 
Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę oraz pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu. Cykliści na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni. Zdarza się, że kierujący jednośladami wykonują nieoczekiwane manewry na drodze. Dlatego też niezbędne jest zwracanie szczególnej ostrożności na tę grupę użytkowników dróg i stosowanie względem nich zasady ograniczonego zaufania.
 
 
 
źródło: KMP Zamość (J.K.)