20 maja 2024

Region: Sprzedawał w internecie markowe produkty. Okazało się, że to podróbki

Za wprowadzenia do obiegu towarów oznaczonych podrobionymi znakami renomowanych firm odpowie 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna sprzedawał podrobione zegarki, bieliznę i galanterie skórzaną głównie za pośrednictwem portali internetowych.

Funkcjonariusze Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą bialskiej jednostki ustalili, że w okresie od grudnia 2011 r. do lutego 2014 r. 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, wprowadzał do obrotu za pośrednictwem portali internetowych oraz stoiska handlowego w jednym z centrum handlowych towary oznaczone podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Mężczyzna handlował przede wszystkim zegarkami, galanterią skórzaną oraz bielizną.
 
W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli przedmioty oznaczone takimi znakami. Pełnomocnik pokrzywdzonych firm, któremu okazano podróbki, złożył wniosek o ściganie sprawcy.
 
Mężczyzna, który usłyszał wczoraj zarzuty wprowadzania do obiegu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi – z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu – przyznał się do popełnienia przestępstwa oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z Prokuratorem. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli od sprawcy pieniądze w kwocie 2 tysięcy zł.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (JJ)