27 maja 2024

Region: Włamywacze ujęci. Odzyskano część „fantów”, znaleziono marihuanę i broń

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 22 lat podejrzanych o szereg włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci odzyskali cześć zrabowanego mienia m.in. kolekcję znaczków filatelistycznych, złotą biżuterię, zegarki, monety kolekcjonerskie oraz miecz samurajski. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli także ponad 80 g marihuany oraz broń gazową wraz z amunicją.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 22 i 33 lat podejrzewanych o włamania do domów jednorodzinnych.  Do zatrzymania włamywaczy doszło w jednym z mieszkań na Kalinowszczyźnie. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywali włamywacze funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in.: kolekcję znaczków filatelistycznych i monet, złotą biżuterię w postaci łańcuszków, bransolet i kolczyków, zegarki oraz miecz samurajski. Odnaleźli także ponad 80 g marihuany oraz broń gazową wraz magazynkiem i amunicją. 
 
 
Z ustaleń policjantów z KMP w Lublinie oraz z Komisariatu Policji w Niemcach wynika, że zatrzymani mają związek z włamaniami do mieszkań i domów jednorodzinnych w Lublinie i okolicach miasta. Do przestępstw tych doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy m.in. w Kalinówce, Turce i Dąbrowicy. Włamywacze wykorzystywali czas, gdy w mieszkaniach nikogo nie było. Pokonywali najczęściej zabezpieczenia drzwi balkonowych i okien. Kradli pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Z jednego z mieszka w Lublinie skradzione zostały okazy kolekcjonerskie w tym kolekcja wartościowych monet, znaczków i miecz samurajski. Na tym etapie prowadzonego postępowania łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na kwotę około 150 tys. zł.
 
Śledczy udowodnili podejrzanym łącznie 5 kradzieży z włamaniem do domów oraz jedno usiłowanie włamania. Złodzieje usiłowali dokonać kradzież pojazdu m-ki Honda sprzed jednego z domów w Kalinówce. Mężczyźni odpowiadać będą także za posiadanie środków odurzających oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.
 
Jeden z zatrzymanych 33 letni Rafał M. w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Odpowiadał m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Zarówno Policja jak i Prokuratura Rejonowa wnioskowali o areszt. Wczoraj sąd przychylił się do ich wniosku stosując 3 miesięczny areszt tymczasowy.
 
 
 
źródło, fot., video: KWP Lublin (R.L.R.)