22 lipca 2024

Region: Włamywacze w rękach policji. Jednej nocy włamywali się i kradli kilka razy

Policjanci z Janowa Lubelskiego ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Lubelskiego w wieku 22 i 24 lat, którzy jednej nocy dokonali włamania oraz kradzieży w trzech miejscach. Łupem sprawców padł samochód osobowy, piła spalinowa i dwa laptopy.

Reklamy

Wszystkie zdarzenia miały miejsce w nocy z czwartku na piątek. Pierwsze włamanie zgłosił właściciel jednego z biur rachunkowych w Janowie Lubelskim. Tam skradziono laptopa oraz antenę CB z zaparkowanego w garażu samochodu. Do kolejnego włamania doszło kilka godzin później. Kradzież laptopa z jednego z domów w Janowie Lubelskim zgłosił właściciel.
 
Niedługo później dyżurny janowskiej Policji odebrał kolejne zgłoszenie o kradzieży. Pokrzywdzony poinformował o kradzieży samochodu osobowego marki renault wraz ze znajdującymi się w nim dokumentami oraz piłą spalinową. Łączna wartość strat powstała w wyniku tych włamań i kradzieży to blisko 20 tysięcy złotych.
 
Kilka godzin zajęło policjantom z Janowa ustalenie sprawców tych włamań i kradzieży. Okazali się nimi 22 i 24 letni mieszkańcy Janowa Lubelskiego. Jak się okazało obaj jednej nocy w trzech miejscach dokonali włamania i kradzieży samochodu osobowego, piły spalinowej, dwóch laptopów i anteny CB. Młodzieńcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Skradzione mienie odzyskano.
 
W sobotę w stosunku do obu mężczyzn Sąd zastosował trzymiesięczny areszt. 

źródło: KPP Janów Lub. (FŁ)