Region: Wyłudził ponad 40 milionów złotych. Oszukał słynnego brazylijskiego piłkarza Romario

Oszukał mieszkańców województw: lubelskiego, mazowieckiego pomorskiego i wielkopolskiego. Przed dziesięcioma laty o Piotrze O. usłyszał niemalże cały świat. Mężczyzna wyłudził w kraju i poza granicami ponad 40 milionów złotych. Oszukał m.in. słynnego brazylijskiego piłkarza Romario.

Reklamy

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 46 letniego Piotra O. Mężczyzna wczoraj doprowadzony został do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Jak wynika z ustaleń policjantów i prokuratury podejrzany zdołał wyłudzić ponad 5 mln zł. Pokrzywdzeni to m.in. mieszkańcy województw: lubelskiego, mazowieckiego pomorskiego i wielkopolskiego. Przed dziesięcioma laty o Piotrze O. usłyszał niemalże cały świat. Mężczyzna wyłudził w kraju i poza granicami ponad 40 milionów złotych. Oszukał m.in. słynnego brazylijskiego piłkarza Romario. Teraz podejrzany za swoje czyny odpowiadał będzie w warunkach powrotu do przestępstwa.
 
 
                                                           
 
 
W minioną środę policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP, w jednej z podlubelskich miejscowości, zatrzymali 46 letniego Piotra O. Mężczyzna zatrzymany został do śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie. Z ustaleń policjantów i prokuratorów wynika, że Piotr O. podawał się za specjalistę z dziedziny finansów. Jego zdolności z zakresu zarządzania oraz znajomość rynku, miały w krótkim czasie doprowadzić do uzyskania dużych zysków. Poszkodowane osoby to m.in. mieszkańcy województw: lubelskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i pomorskiego, które prowadziły własną działalność gospodarczą.. W lipcu 2008 roku Piotr O. doprowadził także do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jeden z banków z siedzibą w Warszawie zobowiązując się do spłaty zaciągniętego dla niego przez inną osobę kredytu, w wysokości 2.500. 000 zł.
 
Policjanci w ramach prowadzonych czynności przeszukali m.in miejsca zamieszkania 46- latka. Do sprawy zabezpieczono różne dokumenty świadczące o jego przestępczej działalności oraz komputer. Zawartość dysku poddana zostanie dokładnej analizie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa zegarki o wartości 10 tys. zł. 
 
Wczoraj 46 latek doprowadzony został do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie w celu złożenia wyjaśnień. Prokurator przedstawił mu również zarzut , które dotyczą oszust popełnionych w latach 2006-2012. Kwota wyłudzonych pieniędzy szacowana jest na ponad 5 mln zł. Również wczoraj mężczyzna doprowadzony został do sądu, który zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
 
Przed dziesięcioma laty o Piotrze O. usłyszał niemalże cały świat. W kraju i poza granicami wyłudził ponad 40 milionów złotych i oszukał m.in. słynnego brazylijskiego piłkarza Romario. Jeździł po całym świecie i podawał się za wybitnego specjalistę od finansów, lekarza czy też arystokratę. Obiecywał gigantyczne zyski, a ludzie mu wierzyli. Romario powierzył mu blisko pięć milionów dolarów. Zarówno brazylijskiemu piłkarzowi, jak i innym inwestorom wysyłał sfałszowane wyciągi bankowe, z których wynikało, że ich pieniądze procentują. Piotr O. zatrzymany został przez lubelskich policjantów 2003 roku. Wtedy też w jego skrytce bankowej znaleziono wykonany z białego złota i wysadzany brylantami luksusowy zegarek, jeden z 25 takich egzemplarzy na świecie o wartości ponad 220 tysięcy złotych. W skrytce ponadto znajdowały się dwa kolejne zegarki, warte: jeden ponad 110 tysięcy, drugi ponad 90 tysięcy złotych.
  
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R.)