15 lipca 2024

Region: Zderzenie toyoty z ciężarówką. Dwie ofiary śmiertelne

Dwie ofiary śmiertelne i jedna ciężko ranna to bilans wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Łopatki (powiat puławski). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący toyotą celicą 28-latek z gm. Wąwolnica stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z ciężarową scanią.

Reklamy

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej nr 830 około godziny 18.15. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, samochodem toyota celica kierował 28-latek, pasażerem był 24-latek (obaj z gminy Wąwolnica) oraz 26-latka (Lublin). Kierujący toyotą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą ciężarówką. Obaj mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu, natomiast 26-latka z obrażeniami ciała został przewieziona do szpitala.
 
Kierujący Scanią próbował uniknąć zderzenia częściowo zjeżdżając na pobocze. 42-latek kierujący ciężarówką był trzeźwy, wraz z nim podróżowała żona i dziecko. Nikt z tego pojazdu nie odniósł obrażeń ciała.
 
Policjanci apelują do kierujących o rozwagę. Pomimo braku opadów śniegu, jezdnia jest śliska. Każdy gwałtowny manewr lub niedostosowanie prędkości do warunków na drodze może zakończyć się tragicznie.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (AF.)