22 czerwca 2024

Rekordowy przemyt papierosów

20 995 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy próbował przemycić w busie obywatel Ukrainy.

Reklamy

 

31 marca br. do odprawy celno-skarbowej na granicznym przejściu drogowym w  Hrebennem zgłosił się 29-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Po wstępnych oględzinach pojazdu funkcjonariusze z miejscowego Oddziału Celnego zadecydowali o skierowaniu auta do szczegółowej kontroli. Postanowili również, że do przeszukania busa zostanie wykorzystany „Graf”, pies służbowy przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Reklamy

W trakcie rewizji funkcjonariusze odkryli, że w specjalnie przygotowanej wewnętrznej ściance działowej mercedesa ukryto „trefne” papierosy marek „Jin Ling”, „Marvel”, „Lifa” i „Marble”.

Wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 273 tys. zł.

Reklamy

Podejrzany przyznał się do próby przemytu. Przystosowany do nielegalnego procederu pojazd został zajęty jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Ponadto, na wniosek kierownika Oddziału Celnego w Hrebennem, komendant miejscowej placówki SG wydał decyzję zakazującą sprawcy wjazdu na terytorium RP przez okres 5 lat.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – Delegatura w Zamościu.

W tym roku jest to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych udaremniona na przejściu granicznym w Hrebennem przez funkcjonariuszy lubelskiej Izby Administracji Skarbowej.

 

(źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)