Rolnik podejrzany o paserstwo. Zabezpieczono maszyny za 900 tys. zł.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału SG, w wyniku wspólnych działań prowadzonych w ramach walki z przestępczością transgraniczną, zatrzymali producenta rolnego, podejrzanego o paserstwo. Zabezpieczono maszyny rolnicze i budowlane za ok. 900 tys. zł.

Reklamy

3 czerwca zatrzymano największego producenta rolnego w powiecie gostynińskim. 49-letni mężczyzna jest podejrzewany o paserstwo. Na jego posesji znajdowały się 2 ciągniki i 2 maszyny budowlane o wartości 900 tys. zł., pochodzące z przestępstw na terenie krajów UE.

W przeprowadzonych działaniach brali udział również funkcjonariusze Policji z KWP w Radomiu. Zatrzymanego oraz maszyny rolnicze i budowlane przekazano policjantom z KPP w Gostyninie. Działania są wynikiem wcześniejszych czynności, podczas których zatrzymano 3 obywateli Polski w wieku od 46 do 49 lat. Wśród nich było 2 organizatorów tego procederu.

W wyniku akcji zabezpieczono również 2 ciągniki rolnicze o szacunkowej wartości 580 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa i dotyczy grupy przestępczej, która sprowadziła do Polski skradzione na terenie Unii Europejskiej maszyny i ciągniki rolnicze. Wartość szacowanych strat może wynieść nawet kilka milionów złotych.


Info i fot. NOSG