20 czerwca 2024

Rozbito międzynarodowy gang, przejęto ponad 21,5 mln nielegalnych papierosów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali magazyn nielegalnych papierosów i przejęli ponad 21,5 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych blisko 16 mln zł.

Reklamy

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie Płońska w województwie mazowieckim znajduje się magazyn z nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Ustalono dokładne miejsce składowania towaru w jednej z hal magazynowych.

W wyniku działań operacyjnych przejęto ponad 21,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 16 mln zł. Gdyby trafiły na polski rynek bez opłat podatku VAT, akcyzy i cła, Skarb Państwa narażony byłby stratę prawie 26 mln zł.

Reklamy

­

W trakcie działań zatrzymano 8 osób, a także zabezpieczono dwa samochody o łącznej wartości 330 tys. zł oraz równowartość ponad 16 tys. zł w różnej walucie.

Reklamy

Prokuratura Rejonowa w Płońsku przedstawiła zatrzymanym zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwa akcyzowego, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło, wideo, fot. CBŚP, KGP, youtube.com


Zobacz też:

Osobówka wjechała w pieszych – publikujemy wideo ku przestrodze


Zerknij na Instagram →