Rzucali butelkami w jadące samochody, mogli doprowadzić do tragedii

Przed sądem stanie dwóch nieletnich chłopców, którzy w minioną sobotę rzucali butelkami w jadące samochody. Jak się okazało, spożywali również alkohol.

Reklamy

 

W sobotni wieczór policjanci otrzymali informację o tym, że dwóch młodych ludzi, na obwodnicy Północnej w Biłgoraju, rzuca szklanymi butelkami w jadące samochody. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci. Na widok mundurowych, młodzi ludzie zaczęli uciekać, jednak po chwili się zatrzymali.

Jak ustalili policjanci, byli to dwaj 14-letni mieszkańcy gminy Biłgoraj. Na chodniku, ścieżce rowerowej i ulicy, znajdowały się szklane odłamki po rozbitych butelkach. Nastolatkowie swoim bezmyślnym zachowaniem mogli doprowadzić do tragedii.

Nie było to jednak jedyne przewinienie nastolatków. Okazało się bowiem, że obaj wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu natomiast drugi miał w organizmie ponad promil.

Teraz policjanci ustalają, w jakich okolicznościach nabyli oni alkohol. Nastolatkowie odpowiedzą za popełnione czyny karalne.

 

info: KPP Biłgoraj