Seeking Dreams – koncert z okazji 9 urodzin

8 sierpnia, w malowniczym Grabowcu, odbędzie się koncert z okazji 9 rocznicy powstania lokalnej kapeli – Seeking Dreams. Jubileusz uświetnią jeszcze dwaj wykonawcy: zespół Treeskillers z Chełma oraz Katarzyna „Kaher” Gil z Lublina.

Reklamy

Kim są jubilaci?

To grupa przyjaciół podzielających pasję do muzyki. Zaczęło się pod koniec lipca 2012 roku, jako pomysł na zabicie wakacyjnej nudy. Założycielami zespołu byli Mateusz Cichy, Dominik Staszczuk i Tomasz Lipiak.

Zespół początkowo poszukiwał kierunku, w którym chciałby się rozwijać, a przez lata działalności w ich muzyce odcisnęły się osobiste fascynacje konkretnymi zespołami i gatunkami muzyki. Dlatego w muzyce Seeking Dreams można poza klasycznym rockiem znaleźć inspiracje kapelami metalowymi, punkiem, alternatywą czy nawet muzyką elektroniczną.

Dziś, po 9 latach, zespół ma na koncie ponad 100 koncertów, w tym support przed gwiazdami polskiej sceny muzycznej, nagraną płytę – EP „Na wieczną rzeczy pamiątkę” oraz drugą – LP „MASKARADA” w trakcie produkcji.

Seeking Dreams wielokrotnie pojawiał się w Hrubieszowie, czy to na scenie HDK, Rubienaliach, czy w ramach Nadbużańskich Spotkań Artystycznych. Zespół trzykrotnie zajmował miejsce na podium konkursu organizowanego przez HDK – Muzyczna Stajnia Augiasza.

Koncert jubileuszowy uświetnią jeszcze dwaj wykonawcy: zespół Treeskillers z Chełma oraz Katarzyna „KAHER” Gil z Lublina.

Treeskillers – zespół z Chełma, grający muzykę z pogranicza glam, „hair” & heavy. Wynikająca ze zróżnicowanych inspiracji muzyka autorska swoją wypadkową jest osadzona w szeroko pojętym rocku i metalu z lat 80-tych, więc nie brakuje energii, pazura jak i (a może przede wszystkim) emocji.

Katarzyna „KAHER” Gil – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS kierunku – wokalistyka jazzowa, która pisze własne teksty, muzykę oraz gra na gitarze. Przez lata była związana z lubelskim Teatrem ITP oraz zespołem The Ravel, z którym wydała debiutancką płytę EP. Aktualnie zasila szeregi duetu Na Pół. Podczas koncertu zaprezentuje solo, autorskie kompozycje.

Organizatorzy, którymi są Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu wraz zespołem Seeking Dreams chcą, by w przyszłych latach koncert ten zamienił się w niewielki festiwal rockowy, nastawiony głównie na młodych wykonawców, którzy nie mają szansy pokazania się szerszemu gronu słuchaczy.

Początek koncertu o godz. 18.00.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/133uEgv4Q

Partnerem medialnym wydarzenia jest lubiehrubie.pl.


Zobacz też:

Hrubieszów: Wkrótce ruszy budowa drogi dojazdowej do basenu – DJĘCIA

Hrubieszów: Wkrótce ruszy budowa drogi dojazdowej do basenu – DJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie