25 maja 2024

Seeking Dreams – koncert z okazji 9 urodzin

8 sierpnia, w malowniczym Grabowcu, odbędzie się koncert z okazji 9 rocznicy powstania lokalnej kapeli – Seeking Dreams. Jubileusz uświetnią jeszcze dwaj wykonawcy: zespół Treeskillers z Chełma oraz Katarzyna „Kaher” Gil z Lublina.

Kim są jubilaci?

To grupa przyjaciół podzielających pasję do muzyki. Zaczęło się pod koniec lipca 2012 roku, jako pomysł na zabicie wakacyjnej nudy. Założycielami zespołu byli Mateusz Cichy, Dominik Staszczuk i Tomasz Lipiak.

Zespół początkowo poszukiwał kierunku, w którym chciałby się rozwijać, a przez lata działalności w ich muzyce odcisnęły się osobiste fascynacje konkretnymi zespołami i gatunkami muzyki. Dlatego w muzyce Seeking Dreams można poza klasycznym rockiem znaleźć inspiracje kapelami metalowymi, punkiem, alternatywą czy nawet muzyką elektroniczną.

Dziś, po 9 latach, zespół ma na koncie ponad 100 koncertów, w tym support przed gwiazdami polskiej sceny muzycznej, nagraną płytę – EP „Na wieczną rzeczy pamiątkę” oraz drugą – LP „MASKARADA” w trakcie produkcji.

Seeking Dreams wielokrotnie pojawiał się w Hrubieszowie, czy to na scenie HDK, Rubienaliach, czy w ramach Nadbużańskich Spotkań Artystycznych. Zespół trzykrotnie zajmował miejsce na podium konkursu organizowanego przez HDK – Muzyczna Stajnia Augiasza.

Koncert jubileuszowy uświetnią jeszcze dwaj wykonawcy: zespół Treeskillers z Chełma oraz Katarzyna „KAHER” Gil z Lublina.

Treeskillers – zespół z Chełma, grający muzykę z pogranicza glam, „hair” & heavy. Wynikająca ze zróżnicowanych inspiracji muzyka autorska swoją wypadkową jest osadzona w szeroko pojętym rocku i metalu z lat 80-tych, więc nie brakuje energii, pazura jak i (a może przede wszystkim) emocji.

Katarzyna „KAHER” Gil – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS kierunku – wokalistyka jazzowa, która pisze własne teksty, muzykę oraz gra na gitarze. Przez lata była związana z lubelskim Teatrem ITP oraz zespołem The Ravel, z którym wydała debiutancką płytę EP. Aktualnie zasila szeregi duetu Na Pół. Podczas koncertu zaprezentuje solo, autorskie kompozycje.

Organizatorzy, którymi są Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu wraz zespołem Seeking Dreams chcą, by w przyszłych latach koncert ten zamienił się w niewielki festiwal rockowy, nastawiony głównie na młodych wykonawców, którzy nie mają szansy pokazania się szerszemu gronu słuchaczy.

Początek koncertu o godz. 18.00.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/133uEgv4Q

Partnerem medialnym wydarzenia jest lubiehrubie.pl.


Zobacz też:

Hrubieszów: Wkrótce ruszy budowa drogi dojazdowej do basenu – DJĘCIA

Hrubieszów: Wkrótce ruszy budowa drogi dojazdowej do basenu – DJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie