18 kwietnia 2024

Siłą weszli do domu, pobili i okradli właściciela

Policjanci z komisariatu w Piaskach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 37 lat, którzy odpowiedzą za rozbój i włamanie. Mężczyźni siłą weszli do domu mieszkańca Piask, pobili go i okradli. Następnego dnia włamali się do garażu. Wpadli bezpośrednio po tym przestępstwie.

Do tych zdarzeń doszło na początku minionego tygodnia. Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z garaży na terenie Piask. Mundurowi natychmiast udali się w rejon, gdzie doszło do tego przestępstwa. Bardzo szybko namierzyli sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Piaski w wieku 26 i 37 lat. W momencie zatrzymania posidali przy sobie skradzioną podczas włamania kosiarkę elektryczną, pilę do metalu oraz różne narzędzia. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili, że mężczyźni na swoim koncie mają jeszcze inne przestępstwo do którego doszło wcześniejszej nocy. Jak wynikało z informacji kryminalnych z KPP w Świdniku mężczyźni siłą weszli do domu mieszkańca Piask, od którego zażądali pieniędzy. Pokrzywdzony został pobity i okradziony. Stracił dekoder telewizyjny z anteną, radio, elektryczną maszynkę do golenia oraz pieniądze w kwocie 30 złotych.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Obaj w przeszłości byli wielokrotnie karani za przestępstwa podobne. Wczoraj decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (KG)