23 maja 2024

Skafander odkrywa talenty

W najnowszym numerze Skafandra przeczytacie wywiad z młodym konstruktorem, który poza nauką zaszczepia pasję do robotyki i mechaniki wśród młodszych kolegów. Co jeszcze znajdziecie w gazecie?

 

Uwielbiam robić użyteczne rzeczy z niczego – mówi Bartłomiej Wierzchowiak, student I roku mechaniki i budowy maszyn w UPZ, a także mentor robotycznej drużyny NewTech Team 7570 Zamościa.

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość ma nowy skład. Na czele gremium stanęła Aleksandra Pupiec z Liceum Plastycznego w Zamościu.

W Skafandrze przeczytacie także o stołecznych wojażach Młodzieżowej Rady Miasta Hrubieszów. W tym numerze poznacie również historię walczącego z ciężką chorobą Piotrka Kozaka, ucznia ZSBiO w Biłgoraju.

Poza tym w gazecie znajdziecie obszerne relacje z dwóch konferencji organizowanych przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Pierwsza z nich – „Biznes bez barier” połączona była z jubileuszem 85 lat istnienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju. Druga to z kolei konferencja to „Człowiek w kręgu współczesnej kultury”. Wzięli w niej udział wykładowcy i studenci UPZ, jak również z innych ośrodków akademickich z Polski i z zagranicy.

Gazetę Akademicką Skafander możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury.

Poniżej publikujemy link do e-wydania Skafandra: 

https://drive.google.com/…/0B-6jHY2QGWgQM2NvOTM3RTBZe…/view…