28 września 2023

Skradziony skuter porzucili przy śmietniku

Policjanci zatrzymali 16 i 17-latka. Młodzieńcy skradli motorower mieszkańcowi Włodawy, wymontowali potrzebne im części, a następnie pozostawili pojazd przy śmietniku. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia, które powróciło już do prawowitego właściciela.

Reklamy

W minioną sobotę w nocy 36-letni mieszkaniec Włodawy zawiadomił Policję, że nieznany sprawca skradł mu skuter wartości 2,5 tys. zł, który zgłaszający zaparkował na parkingu przed swoim blokiem. Włodawscy policjanci już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia ustalili sprawców kradzieży, którymi okazali się dwaj mieszkańcy miasta w wieku 16 i 17 lat.

Jak się okazało młodzieńcy dokonali kradzieży jednośladu ponieważ potrzebowali z niego części. Po wymontowaniu silnika, osłon plastikowych oraz innych części sprawcy porzucili motorower przy jednym ze śmietników. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia, które powróciło już do prawowitego właściciela.

Reklamy

16-latek za swój czyn odpowie przed Sądem dla nieletnich, natomiast 17-latkowi zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

źródło: KWP Lublin (DE)

Reklamy