20 kwietnia 2024

Śmiertelne pobicie na weselu. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

50-letni mieszkaniec Lublina zmarł w wyniku obrażeń doznanych w trakcie zajścia na weselu. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 25-letniego mężczyznę. Trwa wyjaśnianie okoliczności zajścia.

Jak wstępnie ustalono, w sobotni wieczór, w jednym z lubelskich lokali odbywało się przyjęcie weselne. W pewnym momencie pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do nieporozumienia i przepychanki. W jej trakcie 50-letni mieszkaniec Lublina został uderzony, w wyniku czego upadł na kostkę brukową. Przetransportowany do szpitala, po kilku godzinach w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Wśród osób biorących udział w przyjęciu znajdował się 25-latek, który miał brać udział w przepychance. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny. Odmówił badania trzeźwości, w związku z czym pobrano od niego krew. Zatrzymany był wielokrotnie karany, między innymi za kradzieże, włamania, uszkodzenie mienia, czy też jazdę „po pijaku”.

Obecnie, pod nadzorem prokuratury, trwa dokładne wyjaśniania okoliczności i przebiegu zdarzenia. Badane są zabezpieczone ślady oraz trwają przesłuchania kolejnych świadków. Ciało 50-latka zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Wstępnie, dochodzenie prowadzone jest w kierunku ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego doszło do śmierci. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sporządzono również notatkę dotyczącą organizacji przyjęcia weselnego w okresie pandemii, która została przekazana do Sanepidu.


Zobacz też:

Hrubieszów: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Ludnej i Mickiewicza – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Ludnej i Mickiewicza – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie