Śmiertelny wypadek na obwodnicy Krasnegostawu

W dniu dzisiejszym ok. godz. 4:20 w Krasnymstawie kierowca samochodu ciężarowego marki Mercedes, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i uderzył w prawidłową jadący samochód osobowy marki Seat Altea. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem osobowym poniósł śmierć na miejscu, a pasażerka trafiła do szpitala.

Reklamy

 

W dniu dzisiejszym ok. godz. 4:20 dyżurny krasnostawskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Krasnegostawu.

Na miejsce niezwłocznie udał się patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes 27-letni mieszkaniec, gm.  Mierzęcice (woj. Śląskie), jadąc w kierunku Zamościa, nie zauważył znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi osobowemu marki Seat Altea.

Wskutek nieuwagi kierującego samochodem ciężarowym doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący samochodem osobowym 42-letni mieszkaniec gminy Izbica poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala w Krasnymstawie z urazem kręgosłupa została odwieziona 38-letnia pasażerka tego pojazdu, również zamieszkała w gminie Izbica.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, iż kierujący samochodem ciężarowym nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Nie odniósł on obrażeń. Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw