Śmiertelny wypadek w Sitańcu

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszej nocy w Sitańcu. W wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym marki Renault, zginął 48-letni kierowca osobowego Suzuki.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy kilka minut po godzinie 3.00 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Suzuki, 48-letni mieszkaniec gminy Zamość, jadąc w stronę Lublina, otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki Renault, którym kierował 30-latek z powiatu lubelskiego.

Następnie uderzył w kolejny samochód ciężarowy, również marki Renault, kierowany przez 25-latka z Zamościa. Oba samochody ciężarowe poruszały się w kierunku Zamościa.

Do zderzenia doszło prawdopodobnie chwilę po tym, jak kierujący Suzuki wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego. Kierowca Suzuki, 48-latek z gminy Zamość, poniósł śmierć na miejscu.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy samochodów ciężarowych byli trzeźwi, jednak wstępne badanie narkotesterem wskazało w organizmie 25-letniego kierowcy ciężarówki – tej w którą uderzyło Suzuki, obecność substancji odurzających. W celu weryfikacji badania, od mężczyzny pobrano krew do analizy.

W czasie, gdy na miejscu wypadku pracowały służby, droga była zablokowana, a podróżujący kierowani byli na zorganizowane objazdy.

Zamojscy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg  tego tragicznego wypadku.

 

źródło i fot. KMP w Zamościu