14 kwietnia 2024

Sprzedają tkaniny, proszą o szklankę wody. Uwaga na oszustki!

Krasnostawscy policjanci poszukują oszustek, których ofiarami padły wczoraj dwie starsze kobiety. W Suchodołach 86-latka straciła 1000 złotych po wizycie dwóch kobiet oferujących do sprzedaży tkaniny. W Krasnymstawie do mieszkania 83-latki nieznajoma kobieta dostała się prosząc o szklankę wody. Po jej wyjściu okazało się, że zginęło ponad 4 tysiące złotych.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8,00 rano w Suchodołach. Samotnie mieszkająca 86-latka wykonywała prace w pomieszczeniu gospodarczym. Kiedy weszła do pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w tym samym budynku, zastała tam dwie nieznajome kobiety. Na widok właścicielki wyszły przed dom i zaoferowały jej do sprzedaży tkaniny. Wobec braku zainteresowania zakupem pospiesznie opuściły posesję. Starsza pani sprawdziła zaraz szuflady regału w pokoju. Okazało się, że nieznajome skradły jej 1000 złotych.

Kilka godzin później dyżurny policji otrzymał kolejne podobne zgłoszenie. 83-letnia mieszkanka Krasnegostawu powiadomiła, że w południe do jej mieszkania zapukała nieznajoma kobieta. Poprosiła o szklankę wody. Starsza pani wpuściła do domu nieznajomą i podała wodę. Zgodziła się również, aby skorzystała ona z toalety. W tym czasie sama poszła do kuchni umyć szklankę, z której korzystała nieznajoma. Kiedy wróciła kobiety tej już nie było, a z pokoju zginęła gotówka w kwocie 4100 złotych.

Policjanci poszukują oszustów, apelują też o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub samotnie mieszkające. Wykorzystują ich dobre serce i gościnność. Apelujemy do wszystkich, w tym tych którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych osób lub takie osoby mają w rodzinie. Uprzedźmy je o sposobach jakimi posługują się oszuści.

źródło i fot. KPP Krasnystaw (MS)