22 lipca 2024

Straż Graniczna z wizytą u Łukasza – kolekcjonera mundurów

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odwiedzili Łukasza Stachyrę, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie. Mundurowi odwiedzili Łukasza po liście wysłanym do Komendanta NOSG, w którym zawarta była prośba o podarowanie mu czapki wyjściowej Straży Granicznej.

Reklamy

Łukasz od około 10 lat kolekcjonuje wszelkiego rodzaju umundurowanie, jego pokaźna kolekcja liczy ponad 300 sztuk czapek, rogatywek, beretów oraz pagonów i emblematów. Są to elementy umundurowania m.in. Policji, ABW, BOR, Wojsk Lądowych i Specjalnych, Straży Marszałkowskiej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz innych służb. W kolekcji Łukasza można odnaleźć również togę sędziowską czy sutannę księdza.

Funkcjonariusze SG odwiedzili Łukasza w Krzesimowie, wręczając mu w imieniu Komendanta NOSG prezenty, które z pewnością wzbogacą jego kolekcję. Łukasz, który przywitał funkcjonariuszy razem z dyrekcją, bardzo ucieszył się z nowych eksponatów w postaci: czapki wyjściowej SG, czapki polowej SG oraz beretu SG, który został już wycofany z sortów mundurowych Straży Granicznej, co tym bardziej podnosi jego wartość kolekcjonerską. Funkcjonariusze wręczyli również Łukaszowi publikacje, dzięki którym będzie mógł pogłębiać swą wiedzę o Straży Granicznej.

ReklamyŹródło i fot. NOSG