Studencie przyjdź i dowiedz się, jak wyjechać na staż do Brukseli!

Już we wtorek 16 października br. odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych stażem w Biurze Poselskim prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Parlamencie Europejskim.

Reklamy

Na studentów, którzy chcieliby poznać zasady rekrutacji, obowiązki stażysty, wyzwania przed jakimi stawali ich koledzy, czekać będą stażyści, uczestnicy poprzednich edycji programu stażowego. Startujemy we wtorek na KUL-u o godz. 14.00.

– Dla kogoś kto lubi odkrywać nowe miejsca i nie boi się wyzwań, staż w Parlamencie Europejskim jest idealnym rozwiązaniem. Trudno się tu nudzić – wspomina Łukasz Kamuda, stażysta w Biurze Poselskim prof. Leny Kolarskiej-Bobiśńkiej w Brukseli. – Warto się odważyć, podjąć to wyzwanie ubiegania się o staż. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że miesiąc spędzony na stażu w Brukseli był najbardziej obfitującym w nowe doświadczenia czasem w moim życiu – mówił zaraz po powrocie Pan Łukasz.

Tych wszystkich, którzy tak, jak Pan Łukasz chcą podjąć się tego wyzwania, serdecznie zapraszamy do aplikowania do III edycji programu stażowego. Do rozdania mamy kilka PŁATNYCH, miesięcznych staży w Parlamencie Europejskim. Jakie warunki trzeba spełnić by wyjechać na staż?

Jeśli studiujesz na jednej z uczelni wyższych Lubelszczyzny, jesteś studentem studiów drugiego lub trzeciego stopnia (lub IV i V roku jednolitych studiów magisterskich), interesujesz się integracją europejską i biegle władasz językiem angielskim, ten program jest dla właśnie dla Ciebie. Wystarczy, że prześlesz swoja aplikację (CV i list motywacyjny) pod adres mailowy: staz@lenalubelska.pl z dopiskiem w tytule wiadomości „Staż w Brukseli”. Na zgłoszenia czekamy do 24 października 2012 r.

Wszystkich niezdecydowanych lub chcących uzyskać szczegółowe informacje dotyczące staży zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w następujących terminach:

  • wtorek, 16 października 2012 r.,Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL,Al. Racławickie 14, sala C 613 (Nowych Gmach), godz. 14.00
  • czwartek, 18 października 2012 r., Wydział Politologii UMCS, Pl. Litewski 3, sala 110, godz. 15.00.

Wszystkie szczegóły dotyczące procesu rekrutacji, jak również najnowsze informacje na temat spotkań zainteresowani studenci znajdą na stronie internetowej prof. Leny Kolarskiej-Bobinskiej www.lenalubelska.pl w zakładce Projekty/Aktualne Projekty.

Serdecznie zapraszamy!