15 lipca 2024

Stylowy Zamość: Kobiecy wieczór z filmem „Dziś jestem blondynką”

Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu oraz Akademia Walki z Rakiem Oddział w Zamościu serdecznie zapraszają na film Marca Rothermunda „Dziś jestem blondynką”. Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2014 o godz. 18:30 w ramach cyklu: KOBIECE WIECZORY w STYLOWYM. Przed projekcją filmu: konkursy oraz atrakcje przygotowane przez partnerów i sponsorów cyklu.

Reklamy

 

Film Marca Rothermunda, reżysera znanego m. in. z poruszającego obrazu „Sophie Scholl – ostatnie dni”, powstał w oparciu o bestsellerową książkę holenderskiej studentki Sophie van der Stap. W 2005 roku zachorowała ona na bardzo rzadką odmianę raka piersi. Swoją niecodzienną walkę z chorobą opisywała na blogu, który później, już po szczęśliwym zakończeniu  chemioterapii, wydała w formie pamiętnika.

Pokazywany w Polsce, w kilka miesięcy po niemieckiej premierze, film powoli zdobywa dużą popularność w Europie. Osoby, które zetknęły się z chorobą nowotworową znajdują w nim szczerość, zdrowi widzowie odkrywają jak ciekawe i różnorodne może być życie, a międzynarodowa krytyka docenia wspaniałą reżyserię Marca Rothermunda, który zmierzył się z trudnym tematem i wyszedł z niego zwycięsko. Podobnie jak jego główna bohaterka.

Reklamy

Kolejne spotkanie z cyklu Kobiece wieczory w Stylowym już 20 lutego 2014!

Cena biletu 14 zł.

Reklamy

 

PARTNERZY: Akademia Walki z Rakiem Oddział w Zamościu, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu