Szczęśliwy finał poszukiwań 77-letniej kobety

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 77 – letniej pensjonariuszki jednego z zakładów opiekuńczo – leczniczych w gm. Milejów. Po upływie kilku godzin od zgłoszenia zaginięcia, w odległości około 3 km od zakładu, kobieta została odnaleziona. Wyziębioną 77 latkę pogotowie przewiozło do szpitala do Łęcznej. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Do poszukiwań włączyli się także okoliczni mieszkańcy.

Reklamy

W sobotę około godziny 20.00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni  o zaginięciu 77 – letniej pensjonariuszki jednego z zakładów opiekuńczo – leczniczych z terenu gm. Milejów.

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania kobiety. Udział w nich wzięli policjanci, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, strażacy z OSP Milejów i Łańcuchów, a także okoliczni mieszkańcy. Do poszukiwań został zaangażowany również przewodnik z psem tropiącym.

Reklamy

Łącznie w działaniach udział wzięło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Mundurowi i mieszkańcy przeczesywali okolicę -pola, tereny kolejowe i pobliskie miejscowości. Ważne informację przekazała policjantom 16 letnia mieszkanka gm. Milejów.

Nastolatka wskazała  miejsce, w którym kilka godzin wcześniej widziała zaginioną i właśnie w tym rejonie 77 – latka została odnaleziona. Znajdowała się w okolicach  torowiska, w odległości około 3 km od zakładu opiekuńczego.

Wyziębioną kobietę natychmiast przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego.  

 

źródło: KWP Lublin (M.K.)