Szkolenie w Stowarzyszeniu Sołtysów Gminy Hrubieszów

Informacje z zakresu prawa prasowego, umiejętności pisania tekstów, przeprowadzania wywiadów oraz prezentacja przed kamera i pokonywanie stresu przed wystąpieniami publicznymi to tematy, które obejmowały kolejne szkolenie z projektu Kopalnia Dobrych Praktyk.

Reklamy

Projekt skierowany jest do liderów z gminy Hrubieszów a realizowany  jest przez  Stowarzyszenie Sołtysów i cieszy się zainteresowaniem. Uczymy się pod okiem doświadczonych dziennikarzy prasowych radiowych i telewizyjnych, o dodatkowo podnosi jakość  szkolenia.  

Pierwsza cześć warsztatów obejmowała prawo prasowe, źródła informacji prasowej, sztukę pisania tekstów informacyjnych oraz kreowanie wizerunku publikacji prasowych, którą poprowadziły doświadczone dziennikarki z Radia Lublin i Radia Eska Zamość.  

Reklamy

Podczas warsztatów  dowiedzieliśmy się ze każdy z nas jest lokalnym dziennikarzem, opowiadamy o swoich lokalnych przedsięwzięciach – teraz przynajmniej wiemy jak robić to dobrze  – mówi jedna z uczestniczek warsztatów

Kolejna częścią było spotkanie z rzecznikiem prasowym, który w prosty sposób przybliżył  działania rzeczników zarazem opowiadał o metodach zarządzania informacją, jak współpracować z dziennikarzami,  jak się przygotować do wywiadu,   jak promować swoją organizacje pozarządową.

Ostatnim etapem naszego szkolenia była wizyta dziennikarki panoramy lubelskiej i operatora kamery z telewizji polskiej. Jak pozbyć się tremy przed wystąpieniami publicznymi to pytanie przewijało się podczas całego warsztatu  dlatego mieliśmy okazje stanąć przed  okiem kamery i ćwiczyć. Jak się okazało wystarczy kilka głębszych oddechów by zacząć z pasją opowiadać o swoich lokalnych przedsięwzięciach.

 

Info i fot. Piotr Sendecki