26 września 2023

Targi ludowe w Mirczu

9 marca 2008 roku odbyły się Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej. Była to premierowa impreza tego typu o tak dużym zasięgu. Na targi do Mircza przybyli twórcy ludowi z powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Swoje stoiska zaprezentowali wystawcy z gmin: Mircze, Dołhobyczów, Hrubieszów, Horodło, Werbkowice oraz miasta Hrubieszowa. Na targi zgłosiło się 16 wystawców. Były to instytucje i osoby indywidualne.

W konkursie na najciekawsze stoisko TTLiSK Mircze 2008 wzięło udział 14 wystawców. Wszystkie prezentacje były imponujące i dlatego komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy i wyróżnionych.

Reklamy

Pierwsze miejsce zdobyło stoisko Gminnej Rady Kobiet przy Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach, dwie następne nagrody przyznano dla: Witolda Pikuły i Mateusza Silnickiego (Wiszniów) oraz Anieli Szkopik (Górka-Zabłocie). Wyróżnienia otrzymali: Tkacka Młodzieżowa Grupa „GAMA” z Hrubieszowskiego Domu Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich z Mircza, Wanda Florek (reprezentantka Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach) oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wiszniowa.

Wszystkie nagrody wręczał Wójt Gminy Mircze – Lech Szopiński, który ufundował dodatkową nagrodę pieniężną. Swoją obecnością zaszczycił targi Wójt Gminy Werbkowice – Lech Bojko.

Reklamy

Przez cały czas trwania targów, odwiedzający mogli degustować różne potrawy i napoje regionalne oraz zakupić pisanki, palmy, stroiki i wiele innych produktów rękodzieła ludowego.

więcej >>