18 kwietnia 2024

Tomaszów Lubelski: Chciał wieźć wycieczkę na podwójnym gazie

Prawo jazdy z niemal wszystkimi kategoriami stracił wczoraj rano 65-letni kierowca. Mężczyzna miał zawieźć autokarem dzieci na wycieczkę. Urządzenie wskazało w jego organizmie 0,3 promila alkoholu. Działania Policji pod nazwą „Bezpieczne ferie” mają na celu ograniczenie i eliminowanie właśnie takich zagrożeń bezpieczeństwa.

Zorganizowany wyjazd miał nastąpić wczoraj rano spod Szkoły Podstawowej w Telatynie. Wcześniej pani dyrektor placówki, zwróciła się do policjantów z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego autokaru oraz zdolności psychofizycznych kierowcy. 28 dzieci oraz opiekunowie mieli w ramach ferii ruszyć na wycieczkę do Zamościa.
 
Skontrolowany pojazd nie wzbudzał podejrzeń policjantów o niesprawności. Inaczej jednak było z mężczyzną, który miał nim kierować. Podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że 65-letni kierujący miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Na miejsce musiał przyjechać inny kierowca. Na szczęście, choć z lekkim opóźnieniem, dzieci ruszyły w drogę.
 
Policyjna akcja ma na celu eliminowanie właśnie takich zagrożeń. Policja przypomina rodzicom i opiekunom o możliwości zgłoszenia do kontroli wyjeżdżającego w zorganizowaną podróż autokaru czy busa. Dzwoniąc na numer 997 z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem można zapobiec przykrym niespodziankom i uniknąć ewentualnej tragedii.
 
 
 
Źródło: KPP w Tomaszowie (AA)