22 lutego 2024

Tomaszowska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Już od 18 lutego możesz zgłosić swój udział

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Chcesz inaczej przeżyć tegoroczny Wielki Post? Brakuje Ci pomysłu jak to zrobić? Lubisz przekraczać siebie? Już 18 lutego możesz zgłosić się do EDK i odkryć nową formę duchowości!

Reklamy

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

– To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK.

Reklamy


Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

– Długość i noc. Myślę, że tak jak w przypadku maratonu przebycie na własnych nogach tak długiej wyprawy, zmienia człowieka. Skojarzyło mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton. Parafrazując: Chcesz się pomodlić, odmów drogę krzyżową. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK.

Ubiegłoroczna Tomaszowska Ekstremalna Droga zgromadziła 250 osób. Ok. 150 osób dotarło po 47 km wędrówki do Katedry w Zamościu.

W tym roku uczestnicy będą mieć do wyboru 4 trasy. Zaplanowaliśmytrzy trasy z Tomaszowa do Katedry Zamościa liczące po 48 km (oczywiście różnymi drogami) oraz trasę „Szlakiem Trzech Sanktuariów” z Tomaszowa Lubelskiego przez Krasnobród do Sankturium św. Antoniego w Radecznicy o długości 72 km. Będzie to najdłuższa trasa EDK w Polsce. Trasy prowadzić będą zarówno drogami asfaltowymi, ścieżkami polnymi, jak i bardziej wymagającymi drogami leśnymi.

Rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, 27 marca o godz. 20.00.

Możliwość zapisów na konkretne trasy pojawi się pod koniec lutego.

Więcej informacji można zmaleźć na fanpejdżu facebook.pl/TL.EDK oraz na www.edk.org.pl.