22 maja 2024

Tragiczny finał poszukiwań

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 31-latki z gm. Czemierniki, która zaginęła 29 kwietnia 2016 roku. Jej zaginięcie zgłosiła rodzina po tym jak kobieta w godzinach porannych wyjechała z miejsca zamieszkania samochodem marki Suzuki Vitara. Wczoraj po południu w rzece Tyśmienica odnalezione zostało ciało kobiety, prawdopodobnie zaginionej 31-latki Przeprowadzone badania pozwolę potwierdzić jej tożsamość.

 

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu prowadzone były szeroko zakrojone poszukiwania za 31-latką. W działania włączyli się policjanci KWP Lublin – Sekcji Antyterrorystycznej, strażacy z PSP Radzyń Podlaski, PSP Parczew, OSP Podedwórze oraz rodzina i znajomi zaginionej kobiety.

Za pomocą specjalistycznego sprzętu sprawdzony był teren przyległy do miejsca znalezienia auta, jak też koryto rzeki. Rozległy teren w pobliżu rzeki Tyśmienica, w którym prowadzone były poszukiwania sprawdzony został również za pomocą drona.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w trakcie prowadzonych poszukiwań, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, po raz kolejny sprawdzając koryto rzeki Tyśmienica, w pobliżu miejscowości Żminne, gm. Siemień, ujawnili ciało kobiety, prawdopodobnie zaginionej 31-latki.

Znajdowało się ono około 2,5 km od miejsca, gdzie odnaleziono samochód zaginionej. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zabezpieczone zostało do dalszych badań. Sekcja zwłok pozwoli na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci, jak też tożsamości kobiety.źródło i fot. KPP Radzyń Podlaski