15 lipca 2024

Tragiczny wypadek – dostawczy mercedes uderzył w stojącego pieszego

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj w Mostach na DK-19, gdzie kierujący mercedesem uderzył w stojącego pieszego.

Reklamy

 

Dzisiaj, po godz. 10, na drodze krajowej nr 19, przy parkingu w Mostach, w powiecie kraśnickim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Stojący na poboczu drogi mężczyzna został potrącony przez samochód dostawczy.

Ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów wynika, że kierowca mercedesa zbyt późno zorientował się, że jadący przed nim pojazd się zatrzymuje i zjechał na pobocze jezdni, aby uniknąć zderzenia. Niestety manewr ten doprowadził do uderzenia w stojącego na poboczu, oczekującego na możliwość przejścia przez jezdnię pieszego.

Reklamy

Kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca uderzenia w pieszego.

W wyniku wypadku 37-letni mężczyzna, po reanimacji i w stanie bardzo ciężkim, trafił do szpitala. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Reklamy

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i prowadzą czynności wyjaśniające, które pozwolą na szczegółowe określenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

W miejscu wypadku ruch prowadzony jest wahadłowo.

 

(źródło i fot. KPP Kraśnik)