18 czerwca 2024

Tragiczny wypadek na zalewie w Nieliszu. Nie żyje 44-letni wędkarz

Na zalewie w Nieliszu doszło do przewrócenia się łódki. W wodzie znaleźli się dwaj wędkarze. Jeden z nich o własnych siłach zdołał dopłynąć do brzegu. Z wody wydostał go policjant z Nielisza.

Reklamy

Do wypadku doszło w sobotę, po godzinie 8. NA zalewie w Nieliszu przewróciła się łódka. Płynący nią dwaj mieszkańcy powiatu sandomierskiego znaleźli się w wodzie. Jeden z nich, w wieku 32 lat, o własnych siłach dopłynął do stromego wyłożonego głazami nabrzeża. Z wody wydostał go policjant z Nielisza.

Mężczyzna był bardzo wychłodzony, resztkami sił utrzymywał na powierzchni. Zaopiekowali się nim miejscowi policjanci, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia. Mężczyzna z objawami hipotermii trafił do szpitala.

Reklamy

Drugiego z mężczyzn odnaleźli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szczebrzeszynie, którzy akcję ratunkową prowadzili przy użyciu łodzi służbowej. Mężczyzna unosił się na wodzie około 100 metrów od brzegu. Natychmiast podjęto reanimację 44-latka. Był on w bardzo ciężkim stanie. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Niestety, po kilku godzinach 44-latek zmarł.

Od 32-latka pobrano krew. Badanie wykaże stan jego trzeźwości w czasie zdarzenia.

W akcji ratunkowej brali udział strażacy ze Szczebrzeszynie, Sułowa oraz Nielisza. Pracowali tam też miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze z Zamościa.

Prawdopodobnie mężczyźni wczesnym rankiem wypłynęli na zalew wypożyczoną wcześniej łódką. Chcieli powędkować. W tym czasie woda na nieliskim zalewie nie była spokojna. Do przewrócenia się łódki mogło dojść w wyniku mocniejszego podmuchu wiatru.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Hrubieszów: Tragiczny wypadek na Chełmskiej. Nie żyje 37-letni kierowca (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Tragiczny wypadek na Chełmskiej. Nie żyje 37-letni kierowca (ZDJĘCIA)