22 maja 2024

Tragiczny wypadek pod Chełmem – nie żyje młoda kobieta

Chełmscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę, tuż po północy na terenie gminy Sawin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze, a następnie wjechał do rowu. Autem podróżowało pięć osób. Jedna z pasażerek w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

 

W nocy z piątku na sobotę, nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Łowcza w gminie sawin.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Audi, 19-letni mieszkaniec gminy Wierzbica, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi na pobocze, a następnie wjechał do rowu.

W samochodzie tym, oprócz kierowcy, jechały jeszcze cztery osoby. Niestety jedna z pasażerek, 21-letnia mieszkanka gminy Włodawa, poniosła śmierć na miejscu. Pozostała trójka pasażerów i kierowca, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej część z nich zostało wypisanych do domu.

Decyzją obecnego na miejscu prokuratora ciało zostało zabezpieczone i przekazane do prosektorium.

Policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę. Mężczyzna był trzeźwy. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

źródło i fot. KMP Chełm