Tragiczny wypadek, zginęła policjantka na służbie

Dzisiaj przed południem w Łopienniku Nadrzecznym w powiecie krasnostawskim, w tył oznakowanego radiowozu uderzył kierujący samochodem marki Renault. Dwoje funkcjonariuszy z poważnymi obrażeniami zostało przewiezionych do szpitala. Niestety, mimo pomocy lekarskiej, nie udało się uratować 32-letniej policjantki.

Reklamy

 

– To dla nas olbrzymia tragedia. W wyniku tragicznego wypadku zginęła nasza koleżanka 32-letnia policjantka, funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy – czytamy na stronie KPP Krasnystaw.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11:00. Policjanci wykonywali czynności w związku z zaistniałym wcześniej na krajowej 17- tce zdarzeniem drogowym. Oznakowany radiowóz miał włączone światła – błyskowe i mijania.  W pewnym momencie w tył pojazdu uderzyło osobowe Renault. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z Oplem Zafirą.

W wyniku wypadku dwoje policjantów zabranych zostało do szpitala. Niestety obrażenia 32-letniej funkcjonariuszki okazały się bardzo rozlegle. Pomimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Rodzina tragicznie zmarłej objęta została pomocą psychologów z KWP w Lublinie. 37-letni policjant przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Kierujący renault był trzeźwy. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia wykonywane są pod nadzorem prokuratury.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw