Trzeszczany: Przewoziła osiem osób w audi

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali pod jedną z miejscowych szkół 27-letnią kierującą audi, która przewoziła osiem osób, w tym pięcioro dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Żadne z dzieci nie miało fotelika. Policjanci ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 450 zł i dziewięcioma punktami karnymi.

Reklamy

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach po godzinie 13:00 pod jedna z miejscowych szkół zatrzymali do kontroli drogowej kierującą audi. Jak się okazało, 27-letnia mieszkanka gminy Uchanie przewoziła w pojeździe dwie dorosłe koleżanki oraz pięcioro dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Żadne z dzieci nie było przewożone w wymaganym foteliku. Kobieta była trzeźwa. Policjanci ukarali ją mandatem karnym w wysokości 450 zł i dziewięcioma punktami karnymi.
 
Przy tej okazji przypominamy, że rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dotyczy to maluchów w wieku do 12 lat, nieprzekraczających 150 cm wzrostu. Od naszej odpowiedzialności i wyobraźni zależy życie i zdrowie naszych pociech.
 
 
 
KPP w Hrubieszowie (EK)