27 maja 2024

Twierdza Zamość: Conrado Moreno zaprasza szkoły ponadgimnazjalne na Europejski Dzień Języków

Conrado Moreno jest gościem kolejnej edycji już IV Europejskiego Dnia Języków, który w tym roku odbędzie się 27 września w Galerii „Twierdza” przy ul. Przemysłowej 10 w Zamościu. Do organizatorów przedsięwzięcia oprócz uczelni i galerii należą Stowarzyszenie „Projekt Europa” oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Do zabawy zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami – lektorami języków obcych.

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie nauki języków obcych oraz poznanie innych krajów i kultur. W trakcie wydarzenia zaplanowanych jest wiele atrakcji, w tym prezentacje ciekawostek językowych połączone z muzycznymi i kulinarnymi niespodziankami. Głównym punktem programu będzie konkurs, do uczestnictwa, w którym zapraszamy zespoły uczniów, reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego.

W konkursie może uczestniczyć maksymalnie 20 zespołów (po 4 uczniów ze szkoły) wraz z opiekunami (koniecznie nauczycieli języka angielskiego lub niemieckiego).

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Gwarantujemy, że żaden z uczestników Europejskiego Dnia Języków nie wyjedzie bez małego upominku.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać (nazwa i adres szkoły, nazwiska uczestników i opiekuna) w terminie do 23 września na adres Administracja Galerii:

Galeria Twierdza w Zamościu

ul. Przemysłowa 10

22-400 Zamość

lub na adres e-mail: p.kalinowski@mmgm.pl, tel. 84 530 05 04 lub 781-810-045.

 

fot. se.pl