22 maja 2024

Uciekł z miejsca śmiertelnego wypadku. Policja aresztowała 29-letniego sprawcę i poszukuje świadków

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę do sprawy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w piątek rano w miejscowości Kolonia Wałowice w powiecie opolskim.

 

Do wypadku doszło w piątek około godz. 5 nad ranem w miejscowości Kolonia Wałowice w gminie Józefów nad Wisłą.

Z ustaleń policjantów wynika, że samochodem marki Volkswagen Passat podróżowały trzy młode osoby. Kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto wjechało do przydrożnego rowu i przewróciło się na bok.

W wyniku wypadku na miejscu zginął 33-letni pasażer, natomiast 21-pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Kierowca uciekł, ale dość szybko policjanci odnaleźli 29-letniego mieszkańca powiatu janowskiego, który w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu.

W sobotę policjanci wykonali z zatrzymanym czynności procesowe. Mężczyzna zostanie doprowadzony przed oblicze sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.

W związku czynnościami prowadzonymi w sprawie wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, policjanci poszukują świadków zdarzenia, którzy  przejeżdżali drogą nr W-824 pomiędzy miejscowościami Józefów nad Wisłą, a Wałowice w dniu 15.02. b.r. roku w godz. 05:00 – 05:30.  (w szczególności kierującego pojazdem marki BMW koloru ciemnego o początkowym nr rejestracyjnych LKR). Osoby te proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym KPP w Opolu Lubelskim, pod nr telefonu: (81) 828 82 10.


źródło i fot. KPP w Opolu Lubelskim