18 lipca 2024

UMCS: Bezpłatne studia podyplomowe „Prawne instrumenty ochrony środowiska”

Wydział Prawa i Administracji UMCS wraz z początkiem marca uruchamia pilotażową, bezpłatną edycję studiów podyplomowych „Prawne instrumenty ochrony środowiska”.

Reklamy

 

Studia kierowane są przede wszystkim do pracowników sektora publicznego, samorządu terytorialnego, do osób zatrudnionych lub aplikujących do pracy na stanowiskach związanych z wykonywaniem zadań publicznych z zakresu ochrony środowiska, osób prowadzących działalność gospodarczą lub planujących ją podjąć oraz do osób prowadzących lub planujących prowadzenie gospodarstwa rolniczego, zainteresowanych uzyskaniem specjalistycznej wiedzy z zakresu ochrony środowiska i dziedzin wiedzy bezpośrednio z tą tematyką powiązanych.

Zajęcia prowadzone będą w nowej formule: studiów podyplomowych w wymiarze 180 godzin, połączonych z modułowymi kursami specjalistycznymi po 45 godzin każdy, i trwać będą od kwietnia 2015 r. do końca maja 2016 r. 

Reklamy

Studia są bezpłatne dla słuchaczy dzięki pozyskaniu przez Wydział Prawa i Administracji dofinansowania ze środków Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.  

Wydział Prawa i Administracji UMCS we współpracy z partnerami Projektu: Regionalną Izbą Gospodarczą w Lublinie i Lubelską Izbą Rolniczą oraz z najwybitniejszymi specjalistami z zakresu ochrony środowiska w Polsce dołożył wszelkich starań, aby oferta programowa studiów oraz dobór omawianych zagadnień merytorycznych, spełniały najwyższe standardy edukacyjne oraz oczekiwania Słuchaczy. 

Reklamy

Dokumenty można będzie składać do 25 marca 2015 r. w pok. 216 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS (Plac M. C. Skłodowskiej 5). 

Szczegóły dotyczące m.in. zasad rekrutacji, wymaganych dokumentów i programu studiów można uzyskać na stronie internetowej Wydziału Prawa i Administracji UMCS w zakładce „Studia podyplomowe – Prawne instrumenty ochrony środowiska”: (http://www.umcs.pl/pl/prawa-i-administracji,50.htm).