Uroczystości w SP Stefankowice

HrubieszówStefankowice

Reklamy

W dniu 14.10.2009 przy okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Szkole Podstawowej w Stefankowicach uroczystość poświęcenia przedszkola. Również w tym dniu miała miejsce uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz obchodzono Dzień Papieski po hasłem Jan Paweł II – Papież wolności.

***

Reklamy

Co słychać u przedszkolaków?

W dniu 14.10.2009 przy okazji Dnia Edukacji Narodowej na zaproszenie rodziców do naszego Punktu Przedszkolnego (działającego w ramach projektu „Przedszkole w MOJEJ szkole – Wilczęta” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) przybył ks. Proboszcz Jerzy Sopel.
Odbyła się uroczystość poświęcenia przedszkola. Chociaż Punkt Przedszkolny rozpoczął swoją działalność już 01.09.2009r. wyposażony we wszelkie dobra materialne, to rodzice uznali, że strona duchowa jest równie ważna. Ksiądz proboszcz w modlitwie polecił Boskiej Opiece dzieci i nauczycieli pracujących w przedszkolu, a także personel administracyjny. Następnie poświęcił wszystkie pomieszczenia adaptowane na potrzeby przedszkola.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie odświętnej oprawy tej uroczystości. Szkoda tylko że panująca grypa uniemożliwiła niektórym dzieciom obecność na tym święcie.

Zaś z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom pracującym w naszym Punkcie Przedszkolnym przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i cierpliwości, ale też i satysfakcji w pracy z dziećmi.

W imieniu Zarządu Projektu
Janina Mróz.

***

Dzień Nauczyciela

„Ten, co kształci serca i umysły młode
ten, co ścieżki życia pokoleń tonuje
tylko z kwiatu wdzięczności może mieć nagrodę
tylko z zachowań, których przykłady wskazuje”.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Stefankowicach odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski. W wierszach i piosenkach uczniowie wyrażali swoją wdzięczność za nauczycielski trud, za ciężką pracę ponoszoną każdego dnia, aby przekazywana wiedza docierała do nich jak najefektywniej.

Ale było nie tylko na poważnie. Do łez rozbawił wszystkich skecz pt. „Kim chcę zostać” w ironicznej formie przedstawiający dzisiejszą rzeczywistość.

Życzenia satysfakcji i spełnienia w pracy zawodowej skierowała do nauczycieli zarówno tych czynnych zawodowo jak i emerytowanych oraz do pracowników oświaty dyrektor szkoły p. Marzenna Litwiniuk-Mizerska.

Do życzeń złożonych także przez Samorząd Uczniowski dołączyli się rodzice.

Samorząd Uczniowski SP w Stefankowicach

***

Jan Paweł II – Papież wolności

„Wolność jest dana człowiekowi przez Stwórcę. Jest mu równocześnie zadana. Poprzez wolność bowiem człowiek jest powołany do przyjęcia i realizacji prawdy”.

W dniu 14.10.2009 w Szkole Podstawowej w Stefankowicach obchodzono Dzień Papieski po hasłem Jan Paweł II – Papież wolności.

Uczniowie pod kierunkiem p. Celiny Malec przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą wybór pierwszego Polaka na papieża i obchody IX Dnia Papieskiego. Duże wrażenie na uczestnikach spotkania wywarł odtworzony fragment wypowiedzi oznajmiający światu wybór nowego papieża. Uczniowie zapoznali nas z fragmentami życiorysu Papieża – Polaka. Ksiądz proboszcz Jerzy Sopel w krótkiej modlitwie polecił Bogu osobę Jana Pawła II. Przekazał w imieniu wszystkich zgromadzonych prośbę do Boga o jego rychłą beatyfikację.

W uroczystości udział wzięli: społeczność Szkoły Podstawowej, społeczność Punktu Przedszkolnego oraz zaproszeni goście.

Celina Malec

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009