22 lutego 2024

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Wystartował ogólnopolski konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową (KAS). Przedsiębiorcy wybierają najlepsze ich zdaniem urzędy skarbowe w kraju.

Reklamy

Konkurs to niekomercyjne, ogólnopolskie przedsięwzięcie. Coroczne wyróżnienia są wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów skarbowych, a tym samym dla umiejętności i kompetencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

Cele konkursu

„Naszym celem jest dbanie o rzetelne i terminowe rozliczanie podatków oraz pomaganie w tym przedsiębiorcom. Równie ważna jest dla nas informacja zwrotna od firm i poznanie ich opinii o działaniu urzędów skarbowych. Konkurs jest formą wymiany informacji na temat zasad funkcjonowania administracji i biznesu, a także doświadczeń wynikających z naszych kontaktów. Dzięki takim informacjom dostosowujemy nasze działania do potrzeb i oczekiwań naszych klientów” – mówi szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Reklamy

„Tego typu wspólne przedsięwzięcia budują też dobrą i życzliwą atmosferę, która jest niezbędna w partnerskich relacjach” – dodaje wiceminister.

Zasady konkursu

Przedsiębiorcy wybierają najlepiej ich zdaniem funkcjonujące urzędy skarbowe w kraju. W tym celu wypełniają ankiety, w których oceniają jakość obsługi w urzędach oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.

Ankiety konkursowe są wypełniane wyłącznie w formie elektronicznej, do 21 grudnia br. Ankieta, którą BCC przygotowało we współpracy z MF i KAS, jest dostępna na stronie internetowej pod adresem: https://uspp.webankieta.pl/ .

Urzędy skarbowe, które zdobędą największą liczbę punktów w ankietach, otrzymają tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy”. Prawo używania tytułu przysługuje przez 1 rok, do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, ankieta i harmonogram, są dostępne na stronie internetowej Business Centre Club: www.bcc.org.pl/dla-czlonkow/konkursy-i-nagrody/.

­

(info: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Uwierzyła w wygraną na loterii, choć nie brała w niej udziału – straciła 20 tysięcy. Uwaga na internetowych oszustów!

Uwierzyła w wygraną na loterii, choć nie brała w niej udziału – straciła 20 tysięcy. Uwaga na internetowych oszustów!


LubieHrubie na Instagramie