Uwaga! Oszustwa na „zaległość z PGE”

Policjanci ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami tekstowymi informującymi o rzekomych zaległościach w płatności za energię elektryczną. Oszuści podszywający się pod firmę PGE rozsyłają SMSy i za pomocą zamieszczonego w wiadomości linku próbują wyłudzić dane wrażliwe odbiorcy. Wczoraj zgłosiła się mieszkanka Piask, która straciła w ten sposób 4 tysiące złotych.

Reklamy

Na Policję zgłosiła się 42-letnia mieszkanka Piask, która została oszukana. Otrzymała wiadomość sms, że planowane jest odłączenie jej dostaw energii. Żeby temu zapobiec musi uregulować niewielką zaległość. Kobieta, zgodnie z instrukcją, kliknęła w znajdujący się w wiadomości link, a następnie próbowała się zalogować do bankowości elektronicznej na stronie, na którą została przekierowana. Kiedy nie udało się jej tego zrobić, powróciła na podaną stronę i wpisała dane do konta w innym banku, gdzie również próba logowania się nie powiodła. Następnego dnia zorientowała się, że z jej obydwu kont zniknęło 4 tys. złotych.

Policjanci apelują o ostrożność! Jeśli otrzymamy sms informujący o zaległości i mamy wątpliwości, czy wiadomość jest autentyczna, skontaktujmy się z usługodawcą i potwierdźmy, czy faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online.

­

(info: Policja Lubelska, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Pijany uciekł z miejsca zdarzenia. Ukrytego w zaroślach wytropiła kamera termowizyjna (ZDJĘCIA)

Pijany uciekł z miejsca zdarzenia. Ukrytego w zaroślach wytropiła kamera termowizyjna (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na YouTube