16 lipca 2024

Uważajmy na drogach!

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do sześciu wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a cztery odniosły obrażenia. Do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w Lublinie oraz w miejscowości Dołhobrody.

Reklamy

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drogach. Przed nami czas świątecznych wyjazdów. Na drogach panować będzie duży ruch. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa by spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na spotkania z rodziną.

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do sześciu wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a cztery odniosły obrażenia.
 
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj rano przy Al. Witosa w Lublinie. Kierujący samochodem m-ki Ford Mondeo stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na prawe pobocze uderzając w słup betonowy. Na skutek odniesionych obrażeń, na miejscu zdarzenia, zmarł kierowca ford 57 letni mieszkaniec Lublina.
 
Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło wczoraj po godz. 19: 00 w miejscowości Dołhobrody w powiecie włodawskim. Kierujący samochodem m-ki VW Passat potrącił stojącego na prawym pasie jezdni 62-letniego mieszkańca gm. Hanna. Pieszy zginął na miejscu. Kierujący passatem 49-letni mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ustalają  okoliczności tego wypadku.
 
Przed nami czas świątecznych wyjazdów, na drogach panować będzie duży ruch. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa by spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na spotkania z rodziną.
 
Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd, odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.   
 
Kilka praktycznych rad przed wyjazdem w trasę:
 
• Należy sprawdzić stan techniczny pojazdu.
• Dokładnie zaplanować trasę podróży.
• Kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy!
• Wyjazdu nie należy odkładać na ostatnią chwilę. 
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R)