Uzbrojeni w młotek zaatakowali ajenta i pracownika skupu złomu

Policjanci z V komisariatu w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawców napadu na ajenta i pracownika jednego z punktów skupu złomu w Lublinie. Nietrzeźwi napastnicy zaatakowali mężczyzn. Jednego z nich uderzyli młotkiem w głowę, a drugiego pobili. Później uciekli kradnąc 1500 zł. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 21 i 23 lat.

Reklamy

W poniedziałek w południe do jednego z punktów skupu złomu na Czechowie weszli nietrzeźwi mężczyźni. Napastnicy zaatakowali ajenta skupu i jednego z pracowników. Uzbrojeni w młotek obezwładnili jednego z mężczyzn zadając mu ciosy w głowę, drugiego pobili. Później skradli z zaplecza pieniądze i z łupem zbiegli.  

Poszukiwaniem sprawców zajęli się policjanci z „piątki”. Do działań zaangażowano także przewodnika z psem służbowym. Podczas przeszukania okolicy zatrzymano pierwszego ze sprawców – 21 letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Po kilu godzinach wpadł kolejny z napastników – 23 letni Adrian C. On również znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 1,2 promila alkoholu. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń śledczych w poniedziałek mężczyźni dwukrotnie byli w punkcie skupu złomu. Za pierwszym razem przynieśli do sprzedaży złom.  Po pewnym czasie wrócili, tym razem w celach rabunkowych.  Zatrzymani w przeszłości notowani byli za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Wczoraj podejrzani doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ, gdzie usłyszeli zarzut rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Za to przestępstwo grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.  Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R)