W czasie pościgu spowodował wypadek i uciekał pieszo. W aucie miał 16 tysięcy paczek papierosów

Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę skarbu państwa wynosi rzędu blisko 245 tys. złotych.

Reklamy

 

Wczoraj około godziny 23.30 policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego oplem omegą. Na dźwięk policyjnych sygnałów kierujący oplem wyraźnie przyspieszył, próbując uciec. Przy ulicy Ćwiklińskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata.

Dalej mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Był nim 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili policjanci, tablice umieszczone w oplu pochodzą z innego samochodu.   Jednak, to  nie był jedyny powód ucieczki 39-latka, bowiem podczas przeszukania samochodu, okazało się, że w środku znajduje się duża ilość papierosów bez akcyzy. Kontrabanda liczyła blisko 16 tysięcy paczek.

Mężczyzna trafił na komisariat IV Policji w Lublinie. Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia podatku na szkodę skarbu państwa to kwota  rzędu blisko 245 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin (A.F.)