29 maja 2024

W trzy dni odzyskano trzy ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

3 września, przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach, próbował wyjechać z Polski na Białoruś zestawem ciężarowym Volvo/Schmitz, 38-letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli, funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli ingerencję w polu numerycznym VIN pojazdu. Kierowca został zatrzymany, a ciągnik siodłowy Volvo o szacunkowej wartości 50 tys. zł zabezpieczono na parkingu służbowym.

Do podobnego przypadku doszło w sobotę 4 września. Na tym samym przejściu granicznym, samochodem ciężarowym marki VOLVO o wartości 70 tys. zł, usiłował wyjechać z Polski 33-letni obywatel także Mongolii. I w tym wypadku zauważono ślady ingerencji w pole numeryczne VIN auta. Kierowca został zatrzymany, auto zabezpieczono, zaś w sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze.

Kolejną ciężarówkę odzyskano 5 września również w Kukurykach.  58-letni obywatel tym razem Białorusi, usiłował wywieźć z Polski samochód ciężarowy marki DAF o wartość 40 tys. zł, w którym dokonano ingerencji w pola identyfikacyjne VIN. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W tym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Siła uderzenia była tak duża, że wypadli z auta – WIDEO

Siła uderzenia była tak duża, że wypadli z auta – WIDEO


LubieHrubie na Instagramie