16 lipca 2024

Wakacje z WOT – zgłoś się już teraz!

Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Może chciałbyś przeżyć w te wakacje niezapomnianą przygodę? Jedno i drugie zapewni Ci udział w szkoleniu terytorialsów 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Wakacje z WOT”!

Reklamy

Szkolenie to jest doskonałą okazją by sprawdzić się jako żołnierz, a także by zadbać o swoją formę i kondycję w te wakacje. Na szkolenie podstawowe  składa się szesnaście dni bardzo intensywnych ćwiczeń, które są dużym wyzwaniem i sprawdzianem dla kandydatów. Główny nacisk podczas „szesnastki” kładziony jest na szkolenie strzeleckie oraz taktykę. Finałem tych zmagań jest tzw. „pętla taktyczna”, czyli sprawdzian zdobytych umiejętności., a następnie uroczysta przysięga wojskowa. 

Projekt „Wakacje z WOT” adresowany jest głównie do pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy w czasie wolnym od nauki chcą przejść podstawowe szkolenie wojskowe i rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej. Szkolenie w ramach akcji „Wakacie z WOT 2023” rozpocznie się szesnastodniowe szkolenie podstawowe. Odbywać się ono będzie w Hrubieszowie w dniach od 21 lipca do 5 sierpnia 2023 r. Natomiast od 29 lipca dla: żołnierzy rezerwy, funkcjonariuszy SG w stanie spoczynku, emerytowanych funkcjonariuszy innych służb mundurowych, podoficerów rezerwy Legii Akademickiej rozpocznie się szkolenie wyrównawcze w wymiarze ośmiu dni. 

Reklamy

Do udziału w szkoleniach wyrównawczych studentów, którzy ukończyli program Legia Akademicka zachęca kpr. Konrad, student bezpieczeństwa narodowego Akademii Zamojskiej.

Powodem do podjęcia służby w WOT była chęć kontynuowania mojej przygody z Wojskiem Polskim którą zacząłem podczas zeszłorocznej edycji Legii Akademickiej w Toruniu gdzie ukończyłem z powodzeniem uzyskując stopień podoficerski Kaprala rezerwy Tutaj mam możliwość sprawdzić się w roli dowódcy sekcji  i zdobywać potrzebne doświadczenie oraz nowe umiejętności – mówi kpr. Konrad.  Jak dodaje, służbę w WOT można łatwo i praktycznie pogodzić ze studiami oraz innymi obowiązkami. – Jeżeli mam egzamin na uczelni lub inne ważne wydarzenie informuję wcześniej o tym swojego dowódcę i nigdy nie było sytuacji, żebym spotkał się z odmową. Poza tym oprócz szkoleń w weekendy przełożeni zachęcają mnie i moich kolegów do udziału w innych szkoleniach organizowanych we współpracy ze służbami mundurowymi jak Straż Graniczna czy Straż Pożarna. Dużym plusem jest fakt, że służba w WOT związana jest ściśle z kierunkiem moich studiów, czyli bezpieczeństwem narodowym – mówi kpr. Konrad, który oprócz tego, że jest studentem działa również w Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej rodzinnej miejscowości. 

Reklamy

Zainteresowani służbą w 19 Nadbużańskiej Brygadzie OT mogą składać wnioski o powołanie w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji albo kontaktować się bezpośrednio z rekruterami Brygady. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.


info i fot. 19NBOT


Zobacz też:

Najpierw ukradł Opla, później pojechał do kościoła i przebrał się w kościelne szaty [ZDJĘCIA]

Najpierw ukradł Opla, później pojechał do kościoła i przebrał się w kościelne szaty [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →