21 lipca 2024

Walec drogowy wymusił pierwszeństwo i uderzył w Opla

Do zderzenia Opla z walcem drogowym doszło wczoraj w miejscowości Niedeżów w powiecie tomaszowskim. Kierujący Oplem 31-letni mieszkaniec gm. Jarczów, jechał nową drogą zgodnie ze znakami, gdy nagle wyjechał mu walec drogowy.

Reklamy

 

Wczoraj o godzinie 18 dyżurny wysłał patrol ruchu drogowego do miejscowości Niedeżów, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. Jak wynikało z relacji świadków, kierujący Oplem 31-letni mieszkaniec gm. Jarczów, jechał nową drogą zgodnie ze znakami, gdy nagle wyjechał mu walec drogowy. Kierowcą sprzętu okazał się 45-letni mieszkaniec gm. Tomaszów Lubelski.

Policjanci zbadali stan trzeźwości obu panów, kierujący Oplem i kierownik prac drogowych byli trzeźwi. Kierujący walcem wydmuchał natomiast ponad 2 promile. Tłumaczył się jednak, że w chwili zdarzenia był trzeźwy, a alkohol wypił zaraz po zdarzeniu  na parkingu.

Reklamy

Wkrótce  retrospekcja  wykaże, ile alkoholu w wydychanym powietrzu w trakcie zdarzenia miał kierujący walca. Policjanci sprawdzili w systemie informatycznym, że mężczyzna nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski

Reklamy