20 lipca 2024

Werbkowice: Dzień Marchewki w Przedszkolu Samorządowym „Bajka”

W dniu 24 października 2013r w Przedszkolu Samorządowym „Bajka” w Werbkowicach po raz kolejny obchodzony był „Dzień Marchewki”. Tym razem w obchodach „Święta Marchewki” wzięły udział wszystkie przedszkolaki. W tym dniu całe przedszkole zamieniło się w pomarańczową krainę poprzez pomarańczowy ubiór dzieci oraz nauczycieli i personelu.

Reklamy

Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, określanie jadalnej części marchewki, poszerzenie wiedzy na temat pochodzenia marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Świętowanie rozpoczęło się od wręczenia każdemu dziecku opaski z wizerunkiem marchewki. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych przygotowanych przez nauczycieli, z marchewką jako główną bohaterką dnia. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych jarzyn, układały w całość pocięte obrazki z marchewką.

Było robienie soku z marchwi i chrupanie surowej marchewki oraz pieczenie marchewkowego ciasta. Śmiechu i zabawy było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy od wszystkich – marchewkowy, zakręcony… Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Reklamy

Nad całą imprezą czuwały nauczycielki z poszczególnych oddziałów.

 

Zobacz galerię zdjęć
 

Reklamy

Źródło: UG Werbkowice