Werbkowice: „Dzień Marchewki” w przedszkolu

W dniu 23 października 2012 roku w Przedszkolu Samorządowym „Bajka” w Werbkowicach odbyło się spotkanie integracyjne pięcio i sześciolatków (ok 70 dzieci), którego tematem przewodnim był „Dzień Marchewki”.

Reklamy

W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, rozwiązywaliśmy zagadki, piliśmy sok, chrupaliśmy marchewkę. Dzieci wykonywały także pracę plastyczną. Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania jego w życiu codziennym. Szczególnie interesujący i ciekawy był pokaz procesu przygotowania soku z marchwi. Dzieci mogły zobaczyć, jak powstaje ten zdrowy sok, przygotowany przy użyciu sokowirówki. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie działania były związane tematycznie z marchewką.

Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

Reklamy

Pomysłodawczyniami i głównymi organizatorkami były nauczycielki: Agnieszka Mękal i Aneta Kaczoruk

 

Tekst i foto: Przedszkole „Bajka” w Werbkowicach