26 maja 2024

Werbkowice – Miączyn: Kombud ma umowę z PKP LHS

Spółka PKP LHS podpisała z Zakładem Automatyki Kombud z Radomia umowę na wykonanie inwestycji przebudowy urządzeń sterowania ruchem kolejowym (srk) na mijankach Werbkowice LHS i Miączyn LHS.

Realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Zabudowane zostaną nowoczesne komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym (MOR-3) wraz z dobudową dodatkowego toru na mijance Miączyn LHS. Inwestycja obejmuje także utworzenie lokalnego centrum sterowania ruchem (LCSR) na stacji Zamość Bortatycze LHS obsługującego mijanki Werbkowice LHS i Miączyn LHS. 

Jak informuje zarząd LHS, w efekcie poprawi się bezpieczeństwo prowadzenia ruchu pociągów na mijankach, poprzez kontrolę niezajętości torów i rozjazdów. Wyeliminowane zostaną przestarzałe urządzenia samoczynnego ustawienia dróg przebiegu, które przystosowane były do małego natężenia ruchu. 

Inwestycja przyczyni się też do zwiększenia przepustowości szlaku Hrubieszów LHS – Zamość Bortatycze LHS i umożliwi jej większe obciążenie przewozami, a także skróci pobyt wagonów obcych na terenie LHS. 


źródło: http://logistyka.wnp.pl