Werbkowice: Uroczyste otwarcie amfiteatru

Gmina Werbkowice zyskała nowy obiekt. W odrestaurowanym parku w dniu 27 maja miało miejsce uroczyste otwarcie amfiteatru. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Werbkowice Lechem Bojko.

Reklamy

W dniu 27 maja br. dokonano uroczystego otwarcia odnowionego Amfiteatru w obrębie parku w Werbkowicach, w wyniku realizacji projektu dofinansowanego z UE pt. „Przebudowa amfiteatru i widowni wraz z urządzeniem terenu parkowego, budowa alejek spacerowych i miejsc postoju pojazdów oraz zagospodarowanie terenu zielenią, budowa alejek spacerowych na działce 140/1 – Park Gminny w Werbkowicach”.

Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Werbkowice Lechem Bojko, radnym i sołtysem Stanisławem Stachniukiem oraz reprezentantami lokalnych środowisk dzieci i młodzieży tj. Olą Siedlecką i Igą Pastoszuk, jak również jedną z gwiazd zaproszonych w celu uświetnienia wydarzenia Magdaleną Tul. Następnie odbyło się oficjalne wręczenie aktu nadania obiektu Gminnemu Ośrodkowi Kultury.

Wieczorem, na deskach nowo otwartego Amfiteatru całą uroczystość uświetniła Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego z Zamościa pod batutą Tadeusza Wicherka. Zaproszeni wokaliści tj. Magdalena Tul, Grzegorz Wilk oraz Michał Gasz (na co dzień gwiazdy telewizji 
i estrady) wykonywali rockowe utwory lat 60. kończąc pięknym bisem na życzenie publiczności, który porwał wszystkich. Cała impreza zakończyła się o godzinie 22:30.

 

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, który przyczynili się do organizacji uroczystości oraz koncertu z okazji otwarcia Amfiteatru w tym:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

Wójt Gminy Werbkowice

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu Oddział Cukrownia Werbkowice

Franciszek Kawalec

Piekarnia Werbkowice Marian Kozyra

 

Info i foto: GOK Werbkowice