15 lipca 2024

Wężykiem, z dwoma promilami jechała po mieście

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miała kierująca citroenem, której dalszą jazdę uniemożliwił inny kierowca. Jazdę nietrzeźwej 56-latki i jej ujęcie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 22.00 w Łukowie. Policjanci zostali powiadomieni o zatrzymaniu kobiety, która kierowała autem pod działaniem alkoholu.

Na miejscu zastali 27-latka, który ujął kierującą. Według jego zeznań, kierująca citroenem jechała bez świateł i omal nie uderzyła w jadący z przeciwka samochód, którym on kierował. W tej sytuacji musiał zjeżdżać z jezdni, by uniknąć zderzenia. Podejrzewając, że jadąca „wężykiem” kobieta może być pod działaniem alkoholu, zawrócił i pojechał za nią.

Reklamy

Kiedy citroen zatrzymał się na skrzyżowaniu, 27-latek, dobiegł do auta i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

56-letnia łukowianka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta nie zdawała sobie sprawy ze swego postępowania, miała pretensje do 27-latka i do policjantów. Twierdziła, że „nic takiego się nie stało”, a nawet proponowała, by policjanci odwieźli ją do domu.

Reklamy

Kobieta straciła prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi jej co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

info i fot. KPP Łuków

wideo: KPP Łuków / monitoring miejski