29 lutego 2024

Więcej rejsów do Frankfurtu także w sezonie zimowym

Linie lotnicze Lufthansa zwiększają ilość rejsów z Lublina do Frankfurtu nad Menem także w sezonie zimowym. Od 25 października połączenie niemieckiego przewoźnika będzie obsługiwane 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki i niedziele. Dzięki temu pasażerowie będą mieli jeszcze większy dostęp do jednego z największych portów przesiadkowych, z którego mają dostęp niemalże do każdego kraju na świecie.

Reklamy

 

Niewielkiej zmianie ulegną też godziny lotów. Samolot wystartuje z Frankfurtu o godzinie 10:50 i wyląduje w Lublinie o 12:50. W drogę powrotną wystartuje o 13:40. Lądowanie we Frankfurcie zaplanowano na godzinę 15:40. W sezonie Zima 2015 połączenie Lufthansy będzie obsługiwane przez 90 miejscowy samolot CRJ-900.

Cieszymy się, że Lufthansa stopniowo i systematycznie rozwija swoją ofertę w Lublinie – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin. – Dzięki temu połączeniu region zyskuje na atrakcyjności dla inwestorów zagranicznych, a nasi pasażerowie mają  dostęp do ponad 100 połączeń na całym świecie oferowanych przez Lufthansę z przesiadką we Frankfurcie. To bardzo dobra oferta zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i prywatnie.

Reklamy

Połączenie do Frankfurtu zostało uruchomione 3 lipca 2014 roku. Do końca marca 2015 roku rejsy odbywały się 2 razy w tygodniu. Od kwietnia 2015 przewoźnik zwiększył ilość do 3 rejsów w tygodniu. Port Lotniczy Lublin szacuje, że w całym 2015 roku z oferty Lufthansy skorzysta około 16 tys. pasażerów.